A varázslók történelme nem egyeztethető a muglik történelmével, tehát a varázslás történetét onnantól kell számítanunk, amikor az emberek már törzsekben telepedtek le. A mugli ősemberek még érezték, hogy szükségük van egy mágikus erővel bíró vezetőre, ezért választották meg a sámánokat, akik legalább akkora hatalommal bírtak, mint a törzsfőnökök. Ebben az időben a sámánok feladata volt a vadászatok előkészítése, különböző szellemekhez való imádkozás, rituálék, áldozatok elvégzése, a törzs szellemi vezetése. Ebben az időben a varázslatok nagyon kezdetlegesek voltak: nem isemerték a mai varázslatokat, a sámánokat a varázserő irányította, nem pedig fordítva, ebből kifolyólag történtek balesetek, ami sokszor halálesethez vezetett, ilyenkor leváltották a sámánt, és újat tettek a helyére.
A Stonhenge története
A mugliknak számtalan teoriájuk van a Stonhenge felépítéséről. Ám, mint igen sokszor a muglik most is tévedtek. A Stonhenge titkát Philip Fincer-Shelby 1897-ben, ír varázsló derítette ki. Fincer-Shelby jósnak a következőt sikerült kiderítenie: A Stonhenge tervét egy sámán *készítette el*. A sámán varázslat (és muglik) segítségével emelte Stonhenge-t, ami eredetileg templomként funkcionált. A sámánnak igen nagy erővel kellet rendelkeznie, ha ilyen monumentális építményt sikerült létrehoznia, ez egyben azt is jelenti, hogy a sámán bizonyos szinten tudta irányítani a benne rejlő varázst. Ezzel az ősvarázslás kora lassan véget ér. A sámánok egyre inkább megtanulják irányítani az erejüket, és sikerül átvezetniük a muglikat az óvarázsláskorba, vagy ókorba.
Mai sámánok
Sámánok még ma is léteznek egyes keleti országokban. Itt már a sámánok nem fejletlen,a varázserőt irányítani nem tudó emberek, hanem erős, nagy hatalommal bíró varázslók.
A Keleti Varázsvilág vezetői (a Hetek) közül hat tag sámán. Eszközeik a sámándobok, ezekben laknak segítő állataik (a nyugati varázsvilágban ezek a patrónus bűbáj állatai).
Az első varázslat a piroinitóhoz hasonló, de annál sokkal gyengébb (a tűz gyenkécske lánggal égett) tűzvarázslat volt.
A megalkotója egy (a mai Franciaország területén élt) sámán volt. Arról, hogy hogyan alkotta meg a varázslatot csak feltételezéseink, lehetnek. Két ilyen elméletet dolgozott ki 1823-ban, a Beauxbatons-ban (francia varázslóiskolában) tanító Luis Firchelle professzor:
1. A sámán egy varázsbotba gyűjtötte a villám egy kis csücskét, és a varázsbot segítségével megalkotta a varázsszót, és ennek segítségével tudott tudatosan tüzet gyújtani.
2. A sámán tanulmányozta, és őrizte a tüzet, és amellett énekelgetett dalait, és az egyik dal hatására a tűz jobban fellobant, a sámán megpróbálta újból és újból, míg rájött hogyan tud tüzet feléleszteni.
Ezt a két elmélet nevezi a varázslótörténelem Firchelle-elméletnek.
(Részlet Bathilda Bircsók: A mágia története c. könyvből)
2.ÉV
Ó kőkor és Új kőkor a varázsvilágban
Előző leckében, általánosságban tárgyaltuk ős-varázskorról szóló tényeket és azok fontos elméleteit. Most pedig behatóbban fogunk foglalkozni az egyik két legjelentősebb ősvarázskorszakról az ó kőkorról és az új kőkorról.
I.Az Ó kőkor
Ahhoz, hogy megértsük a varázsvilág fejlődését fontos átnéznünk pár tényt a mugli történelemből is. Az Ó kőkor mindennek a kezdete volt talán így a legkönnyebb beszélni róla. Ekkor nem beszélhetünk számottevő varázsvilágról, mivel még a varázslat is gyerek cipőben járt. Azonban sok fontos tényt megmagyaráz, ami még ma is kihat a varázsló társadalomra. Valószínűleg itt gyökeredzik az emberek félelme a csodáktól, bár ebben a korban a csodák mindennaposak voltak, mint tűz és villámlás, de ezek az emberekben félelmet keltettek. (egy mai gyakorlott varázslónak ezek már nem jelentenek csodát) De ahogy a muglik fejlődtek, úgy kezdte meg fejlődését a varázsvilág is. Megkezdték "működésüket" a sámánok, a vajákosok. Mivel a muglik még csak a hazát próbáltak keresni maguknak, ezért a varázslat sem tudott kibontakozni.
II.Az Új kőkor
Az Új kőkorban az emberek már állandó szállásokon laktak, kezdtek kialakulni a foglalkozások, és az emberiség fejlődésnek indult. Így a mágia lehetőséget kapott. Megkezdődött a mágia feltörése. A sámánok nem csak hogy foglalkoztak a mágiával, de megpróbálták fejleszteni is azt. Így létrejöttek az első "üstök"(bár csak anyagból voltak), "varázslétrehozó" eszközök (a varázspálcák elődei).
3.ÉV
(Üres)
Hírek
Szüneteltetjük a Diákok jelentkezését!
Az oldal folyamatosan frissül!!